Powstało bezalkoholowe piwo z marihuany! "Bardzo szybko cię uderzy"
 
 

 

Jul 28, 2018
Karolina Wachowicz

Kanada stała się drugim krajem na świecie, gdzie marihuana dopuszczona jest do użytku rekreacyjnego. Wykorzystali to producenci piwa, tworząc napój, który "działa natychmiast i pozbawiony jest alkoholu".

Nie dajcie się zwieść pozorom, nie będzie to trunek, który jak większość piw konopnych nasycony jest olejami THC i CBD. Province Brands, bo tak nazywa się marka, produkuje piwo, które warzone jest z łodyg konopi. To pierwszy tego typu trunek na świecie.

Producenci przyznają, że na początku nie było łatwo, bo smak pozostawiał wiele do życzenia. Dooma Wendschuh, współzałożyciel i dyrektor generalny Province Brands, stwierdził, że piwo smakowało jak zgniłe brokuły. Ostatecznie dopracowano więc recepturę i tak powstał napój, który ma mieć wytrawny i lekko pikantny posmak.

Piwo zawiera około 6,5 mg THC i pozbawione jest alkoholu oraz glutenu. Po jego wypiciu odczujemy więc wyłącznie działanie marihuany. Producenci zapewniają, że uderzy nas szybciej, niż moglibyśmy się spodziewać.

Zagraniczne serwisy wróżą koncernowi świetlaną przyszłość i pokaźne sumki ze sprzedaży trunku. Niestety, w najbliższej przyszłości piwo raczej nie dotrze do Polski.